Jdi na obsah Jdi na menu
 


  1. Vedoucí tráví se svým oddílem veškerý čas od budíčku do večerky.

  2. Vedoucí se mezi sebou nehádají a pokud tomu okolnosti nepřejí, nesmí se hádat před dětmi.

  3. Vedoucí se nebudou před dětmi nevhodně vyjadřovat ani snižovat autoritu jiného vedoucího či pracovníka tábora.

  4. Pro vedoucího jsou si všechny děti rovné. Nebudou nikomu nadržovat ani nikoho utlačovat. Nebudou podporovat šikanu, nadávky ani psychický útlak mezi dětmi.

  5. Vedoucí nebudou pít alkohol ani kouřit před dětmi, natož pak pít alkohol a kouřit s dětmi.

  6. Vedoucí se podřizuje programu a nebude jej měnit dle svého. Nebude program před dětmi znevažovat, ale udělá vše proto, aby byl naplněn a děti z něj měly příjemný zážitek. Případné výtky a komentáře k programu si nechají pro sebe a přednesou je hlavnímu vedoucímu na schůzi vedoucích.

  7. Každé opuštění tábora musí vedoucí nahlásit hlavnímu vedoucímu, nikomu jinému. Není-li hlavní vedoucí k zastižení, má vedoucí smůlu a zůstává v táboře.

  8. Vedoucí jde dětem příkladem, což se týká chování, vystupování, nadšením, dobrou náladou, rozcvičkou, vzděláním a dovednostmi, uklizenou chatkou a rychlou přípravou k odchodu na program,  ochotou pomoci, radou a podobně.

  9. Vedoucí je komunikační uzel mezi dětmi a ostatními pracovníky tábora. Děti se ptají a stěžují si tedy svému vedoucímu, který jejich žádosti, otázky a stížnosti reprodukuje na schůzi vedoucích.

  10. Vedoucí není na prázdninách, ale v práci.