Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jean Marie Auel

ObrazekNarodila se 18. 2. 1936.

Svým románovým cyklem Děti země se proslavila doslova po celém světě a stala se bez nadsázky literárním fenoménem. Auelová se narodila v Chicagu. Její předci pocházejí z Finska.
V současné době žije se svým manželem Reyem a pěti dětmi v Oregonu a pracuje na dálší knize ze své série. Auelová se v roce 1964 stala členkou MENSY. V té době pracovala v oboru elektrotechniky. Její nejoblíbenější kniha byla Paní Bovaryová. Obdivovala vyprávěčské umění Flauberta. Snad proto se přihlásila do literárního kroužku psaní. Přitahoval ji pravěk. První díl Dětí země jí vyšel v roce 1980. Tato kniha vzbudila zájem desítek milionů lidí. Dokonce byla tato kniha v roce 1986 zfilmována. V roli Ajly se představila Daryl Hannah.
Auelová mezitím napsala druhý a třetí díl. Čtvrtý díl vyšel v roce 1990 a poslední pátý v roce 2003. Auelová se kvůli historické přesnosti zapsala do kursu archeologie. Zde se seznámila s odborníky, kteří jí povolili prozkoumat evropské jeskyně (Altamira, Lascaux). Zde také nacházela svou inspiraci.

 

          Obrazek    Obrazek a další